Останні новини
22 травня 2022
22 травня 2022


Легеньким подихом своїм
Весна лани, гаї широкі полонила.
І землю, як втекла зима,
Теплом, дощами й квітами покрила.
Веселість, радощі і пісеньки дзвінкі,
І килимки зеленої травиці...
Ось крильцями шумлять пташки швидкі,
Джмелі збирають краплі-соковиці.
Я вибігаю вранці на зорі
Почуть весняні звуки в полонині.
Та раптом чую в полі трактори,
Їх невгамовне гуркотіння у долині.
Дивлюсь на схід, де стрічки золоті
Та дивний образ у рожевому відтінку.
Співає жайвір пісеньку дзвінку,
Струмки біжать в зеленому барвінку.
Віктор СІНЬКОВСЬКИЙ, м. Червоноград

 

Україно наша люба!

Ти у нас єдина! Слухай:

Міста, села і луги

Не захоплять вороги!

Ми є сильні, не здаємся,

Дружно всі ураз зберемся!

Будем лихо виганяти,

Ще сильнішими ставати.

* * *

Молюся за тебе, Україно,

Моя ріднесенька земля!

Я знаю: лихо переможеш,

З тобою правда є свята!

Ми злих загарбників здолаєм,

Повиганяємо все зло!

Бо сила наша у єднанні,

Бо в нас в серцях - лише добро!

Не віддамо нікому свого дому,

Квітучого, зі співом солов'я.

І знову заживем під мирним небом,

Засіємо пшеницею поля.

Єва ШУЛЬСЬКА.

Учениця 5-Б класу Червоноградської СШ №8,

слухач МАЛіЖ

 Люблю анекдоти... Хоча зараз не до сміху. Росія розпочала війну проти суверенної миролюбної України. Та таки деякі з них не тільки звеселяють, дають можливість на мить «розслабитися», полишити погані думки, а й вселяють надію, оптимізм, підбадьорюють. Особливо люблю одеські анекдоти з їх вишуканим, витонченим, замислуватим гумором і водночас з глибокою іронією.
Один з них чув уже кілька разів від своїх друзів. Переповім:
- Рекламне оголошення у газеті. «Одеський металопереробний комбінат скуповує від населення російський військовий металобрухт (чорні і кольорові метали). Платимо ДОРОГО! Доставка - наша! Відразу розраховуємося готівкою! Телефонуйте...».
Власний коментар: не знаю, чи є в Одесі металопереробний комбінат, але в Україні вже вдосталь назбиралося російського військового металобрухту... Слава Українській Армії!
Почув і записав Маркіян ЛЕХМАНРоберт Шеклі. Цивілізація статусу. Переклад з англійської О. Бершадської. - Київ: Форс Україна, 2020. - 208 с.
* * *
Ця повість зацікавить насамперед тих, хто любить наукову фантастику, глибокі, змістовні твори, у яких порушуються глобальні проблеми людської цивілізації, кожної людини, її відповідальності за свої вчинки, почасти жорстокі, скоєне зло (зумисне чи не зумисне). Пропонована повість - аж ніяк не «легке чтиво», розвага. Краще процитую дещо з анотації:
- Головний герой Роберта Шеклі повісті «Цивілізація статусу» Вілл Баррент потрапляє на Омегу, планету злочинців і вигнанців, де середня тривалість життя становить три земних роки. Декому щастить прожити довше, утім, подібне трапляється не часто. Героєві доводиться подолати чимало випробувань, щоб вибороти своє право на спокійне життя в новому світі.
Однак думка про земне минуле не дають спокою ані йому, ані його новим друзям. Чи може він повернутися на Землю і що чекає його після повернення?..
Твори Роберта Шеклі вже давно зажили слави класики світової фантастики. Неповторний авторський стиль, сповнений блискучого гумору (інколи це сміх крізь сльози), яким американський письменник-фантаст описує важливі проблеми для всього людства, прагнення до змін і спрямованість у майбутнє, не залишає байдужим жодного читача, примушуючи знову і знову повернутися до його творів, перечитувати і відшукувати нові грані та приховані смисли.
Головні події повісті Роберта Шеклі «Цивілізація статусу» відбуваються на загадковій планеті Омега, зі своїми правилами суспільного устрою, законами, уставами, табу та їх порушенням, жорстокістю до ближнього. Сюди космічним кораблем (його називають кораблем-тюрмою) доставляють землян-злочинців, а серед них і ті, які безпідставно засуджені. Омега - своєрідна планета-тюрма, планета-колонія. Але її (Омегу) можна назвати дзеркалом Землі.
У повісті цікаво поєднані ланки єдиного ланцюжка: античний світ (нехай, навіть, дещо прихований, завуальований) - сучасність - майбутнє. Тільки яким воно буде?..
Вихід єдиний: змінити людство на краще! Про це і мріє письменник-фантаст, письменник-гуманіст.
В уяві головного героя повісті саме такою вона (майбутність) постає... Втім, здавалося б, що постає...
Але ідеального суспільства не буває. Про це песимістично стверджує автор, хоч недослівно, а через розвиток напруженого сюжету. Проте завжди потрібно дотримуватися толерантності, доброзичливих стосунків навіть між незнайомими людьми.
Письменник залишає для читача (насамперед вдумливого!) багато прихованих запитань, загадок, ребусів. Тим повість і цікава.
Принагідно: в українському перекладі також вийшов роман Роберта Шеклі «Пастка на людей».
Огляд підготував Маркіян ЛЕХМАН,
студент факультету медіакомунікацій та підприємництва Української академії друкарства
м. Львів


(З фенологічного щоденника)
18 лютого. Щойно минуло Стрітення, а вже відчутний подих весни. Встановилася відносно тепла, як для цієї пори погода. Раптові похолодання — скороминучі.
І ось перше здивування. У моєму рідному Червонограді по вулиці Сокальській, навпроти Преображенської церкви, на клумбі зацвіли підсніжники, висаджені вряд чиєюсь дбайливою рукою. Між зеленими листочками-стрілами похитуються на легкому вітрі тендітні білі квіти-дзвіночки. Добре, що чиясь зла рука не намагається зірвати їх для букету. А так вони тішать усіх, нагадують про прихід весни.
Довго зачарований і здивований милувався ними і вітав весну!..
Маркіян ЛЕХМАН.
Студент Української академії друкарстваДопоможе від безсоння:
- 4-5 засушених шишок хмелю залити теплою водою — 300 мл. Довести до кипіння і кип'ятити на малому вогні 5 хвилин. Настояти 20 хвилин у закритому кришкою посуді. Процідити. Випити на ніч перед сном.
З БРАСЛЕТОМ
Тим, у кого хвора печінка, народні зцілителі радять носити на правій руці широкий (у вигляді пластинки) мідний браслет. Але раз на добу, хоча б на 20 хвилин, браслет потрібно класти в окріп, додаючи трішечки соди.
СИНІ МИКОЛАЙЧИКИ
Аби вилікуватися від пневмонії, знадобляться миколайчики сині. Рослину заготовляють влітку під час цвітіння:
- 2 чайні ложки засушеної подрібненої трави залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на малому вогні 5 хвилин. Настояти 1 годину. Процідити. Пити по 1 столовій ложці чотири рази на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування - до повного одужання.
ПРОСТУПИВ СИНЕЦЬ
- Покладіть на годину в морозильну камеру свіже листя подорожника. Потім прикладайте його до синця. Кількість і тривалість процедур - довільна.
РОЗГЛАДЖУЄ ЗМОРШКИ
- Добре змішати 1 жовток і 50 мл свіжого молока. Нанести на обличчя у вигляді маски. Через 30 хвилин змити теплою водою. Процедуру краще приймати ввечері перед сном. Достатньо 25-30 процедур.
НАГАЛЬНО!
Якщо болить зуб, покладіть на нього розрізаний листочок алое.

Сторінка 1 із 39

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.