Останні новини

ГАРНО, АЛЕ ОБУРЛИВО!..

 

При в'їзді у Червоноград з напрямку Львова, по вулиці Богдана Хмельницького ви побачите двоповерховий будинок під №15. Він належить до перших житлових споруд, які будували у молодому Червонограді ще у 50-ті роки минулого століття для шахтарів, робітників інших професій, їхніх сімей.

Свого часу оселилася в ньому й пані С. (так назвемо її), уже й розширила свою квартиру до двох поверхів, з боку вулиці встановила масивні металеві двері (хоча вхідні двері для всіх мешканців з двору). Та цього замало видалося господині. Вона ще й спорудила двоповерхову добудову, також з боку вулиці. А це вже «самовільне» (зумисне беремо в лапки, бо не знаємо, чи був на це дозвіл місцевої влади) захоплення комунальної території міста.

Своїми архітектурними «ноухау» п. С. створила чимало незручностей для мешканців мікрорайону, зокрема для клієнтів поштового відділення №2, що міститься у цьому ж будинку і залишається єдиним у так званій старій частині міста. А відвідувачами є здебільшого літні люди, пенсіонери. Адже п. С. ще й перегородила пішохідну бруківку, облаштувала клумби, посадила квіти (втім, нічим не заперечуємо проти квітів!), встановила навісну арку. Гарно виглядає, але обурливо!.. І це, вважає, є її приватна власність. А щоб ніхто не ходив попід вікнами, свого часу з обох боків перекрила пішохідну доріжку бетонними блоками. Щоправда, таки змушена була їх забрати.

Отож, архітектурні рішення п. С. призвели до того, іншим мешканцям, клієнтам поштового відділення доводиться обходити будинок, йти по вузькому, наче стежинка, тротуару повз насичену автомобілями трасу. Наголошуємо! Зважте, як це складно для старших людей, інвалідів, для тих, у кого погіршений зір... А про переміщення в інвалідному візку навіть не йдеться, так само, як і проїхати матусі з дитячим візочком...

Залишається кілька відкритих питань:

- За такі самовільні забудови доводиться сплачувати чималий штраф і навіть може бути рішення про їх демонтаж. Чи стосується це п. С?.. А якщо відповідні інстанції й давали такий дозвіл, то повинні були б врахувати й права інших мешканців, подбати про їхній комфорт, зрештою - безпеку!

Застереження: не беріть цей випадок «на озброєння»! Бо, мовляв, комусь можна, комусь дозволено, а мені - «Зась!».

Степан ГРИЦАЙ

P.S. Коли допис готували до друку, п. С. таки пішла «на певні поступки мешканцям».

 

 

 

 

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.