Кость Горбаль був одним із когорти видатних діячів українського відродження XIX століття в Галичині й залишив помітний слід у духовному й культурному житті краю.
Він народився у Тисмениці на Станіславщині у сім'ї кушніра. 1861 року, після закінчення Станіславської гімназії, виступив на філософське відділення Львівського університету. Вивчав природничі науки та українську літературу. Після закінчення університету вчителював у Чернівцях, редагував український літературно-науковий часопис «Нива», потім політичну газету «Русь».
1868 року Кость Горбаль переїздить до Тернополя, де обіймає посаду учителя реальної школи, а згодом - гімназії, отримує звання професора. Три роки по тому переїздить до Перемишля, де й помер.
У 1861 році Кость Горбаль видає у Чернівцях разом з А. Кобилянським брошуру «Слово на слово до редактора «Слова», написану народною мовою, проте латинським шрифтом з чеським правописом. У ній йдеться про можливість вживання саме цього правопису для української мови. У другій брошурі «Голос на голос для Галичини» він виступає з гострою критикою галицького духовенства. Ці праці високо оцінив Іван Франко.
Творча спадщина автора - низка автобіографічних оповідань, політичних нарисів, гумористично-сатиричних фейлетонів.
Журналістська, педагогічна й громадська діяльність Костя Горбаля була спрямована на піднесення національної свідомості українського народу.
Ігор ЗАПІСОЦЬКИЙ, Тарас ЛЕХМАН