Останні новини

ВОЛОДИМИР ЯНІВ

Володимира Яніва сучасники називали не інакше, як живою легендою української культури і науки.

Він народився 21 листопада 1908 року у Львові. Після закінчення гімназії вивчав психологію, філософію, соціологію, історію у Львівському та Берлінському університетах. Згодом став членом ОУН, співредактором підпільного журналу «Юнак» та Бюлетня крайового органу ОУН, у якому висвітлював проблеми ідеології і тактики. Був засуджений до 5 років ув'язнення на «львівському процесі Бандери» у травні 1936 року. Покарання відбував у таборі Береза Картузька.

Володимир Янів і далі зазнавав політичних репресій. Зокрема, він сидів у німецькому концтаборі за підготовку та проведення в життя Акта проголошення відновлення Української державності 30 червня 1941 року.

Крім політичної боротьби Володимир Янів продовжує займатися науковою діяльністю, пише вірші. 1944 року захищає докторську дисертацію на тему «Душевні переживання в'язня».

З 1946 року співпрацює з Українським Вільним Університетом у Мюнхені. В цьому закладі пройде шлях від старшого асистента до ректора. Йому належить понад 100 наукових праць. Чимало статей Володимира Яніва вміщено в «Енциклопедії Українознавства» за редакцією Володимира Кубійовича.

Помер вчений 1991 року у Мюнхені, де й похований.

Ігор ЗАПІСОЦЬКИЙ, Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.