ПЕРЕДОСІННЯ ПРЕЧИСТА

 

 

15 серпня – велике церковне свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке знаменує Її перенесення (перехід) у життя Небесне.

У народі його називають Першою Пречистою. Хоч доволі рідко, але й зустрічається назва – Передосіння Пречиста. Вона нагадує про наближення календарної осені, оскільки фенологічна вже прийшла. Як і в інші Богородчанські свята, у цей день Церква забороняє важку фізичну працю (звісно, без нагальних потреб). Увесь час потрібно присвятити молитвам до Цариці Небесної – нашої Заступниці.

Щодо народних традицій, то на цю пору припадає збір садовини, дехто починає посів озимих. Тому кажуть: «Перша Пречиста хліб у полі засіває і яблука в саду збирає». Є й інші приказки.

За старих часів після Першої Пречистої у молоді на селі ставало значно менше роботи. Отож можна підшукати собі пару на «вечорницях під відкритим небом» - традиційних зустрічах молоді «на вулиці». Родини, у яких діти були «на порі», починали активно готуватися до весільного сезону. Вважали, що молодят благословляє на шлюб сама Богородиця.

Народні прикмети:

-Веселка на Першу Пречисту віщує довгу й теплу осінь.

-Спекотний день на Першу Пречисту – буде тепле бабине літо.

Тарас ЛЕХМАН

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без посилання товариства заборонено ©2020 Probi.